HLEDÁME SUPERHRDINU

Pro Maxima bylo vybráno celkem 25 tisíc korun

Sbírka probíhala celé léto v Areálu Nový rybník prostřednictvím prodeje super samolepek. Šek si Maxim převzal s maminkou a tatínkem.

Prodej samolepek probíhal od 1. července, kdy hlasující zvolili v anketě o místního superhrdinu šestiletého Maxima, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Sbírka končila 28. srpna, za bezmála dva měsíce se vybralo celkem 25 tisíc korun. Šek byl předán 29. srpna ředitelem Sportovního zařízení města Příbram Janem Slabou a Markétou Fiřtovou, redaktorkou portálu pribram.cz, bez jehož pomoci by se sbírka nemohla uskutečnit. "Za spolupráci a pomoc se sbírkou panu Tomáši Pečenkovi a jeho týmu moc děkuji. Jsem rád, že jsme se mohli spojit pro dobrou věc," děkuje Slaba.

Vybrané peníze budou použity na léčbu a regeneraci malého Maxima, dle uvážení rodičů. "Musím říci, že Maxim i oba jeho rodiče jsou velcí sympaťáci a všichni, kdo jsme se s nimi při předání šeku potkali, je nesmírně obdivujeme, nejen za jejich bojovnost. Držíme palce, ať současné naděje, které rodina stále má, přinesou vymodlené výsledky a moc děkujeme všem dárcům, kteří přispěli," dodává Slaba.

4. července 2022

Superhrdinou letošního léta je malý Maxim. Buď také superhrdina a přispěj nákupem super samolepky Maximovi na rehabilitace 

V anketě na zpravodajském portálu Pribram.cz jste hlasovali nejčastěji pro malého Maxima s DMO (Dětská mozková obrna - spastická diparéza dolních končetin). Nyní mu můžete vyjádřit svou podporu zakoupením samolepky v SeZaM bistru v Areálu Nový rybník, kdy na Maximovi rehabilitace jde celá částka. Náklady na výrobu samolepek hradí portál Pribram.cz. Děkujeme! 

Doplňkovými prodejními místy super samolepek je recepce Areálu Nový rybník u Adventure golfu a domeček u hobitína, kde probíhají Animační programy Areálu Nový rybník. 

Příběh Maxima (6 let)

Ve 25. týdnu těhotenství jeho mamince diagnostikovali preeklampsii, Maxim se narodil předčasně ve 27. týdnu akutním císařským řezem. Vážil pouhých 890 g. V červnu roku 2016 Maximovi zjistili, že neslyší, od února 2017 má voperované kochleární implantáty. V červenci téhož roku neurolog diagnostikoval DMO (Dětská mozková obrna - spastická diparéza dolních končetin). Naději na to, že bude někdy Maxim sám chodit, mu dávají speciální rehabilitace, které jsou ale finančně velmi nákladné. Čím více bude rehabilitovat, tím je větší šance, že se jednou postaví na vlastní nohy.

Děkujeme všem, kdo se rozhodnou našeho místního superhrdinu podpořit. 

1. července 2022

Hlasování bylo ukončeno 


22. června 2022 

Máme tři postupující superhrdiny. Začíná hlasování o příbramském superhrdinovi. Svými hlasy sami určíte, kdo dostane vybrané peníze

Po vybrání našeho hrdiny, mu budete moci po celé léto přispívat nákupem super samolepky za 50 Kč v SeZaM bistru na Novém rybníku. Na superhrdinu půjde celá částka, včetně nákladů na výrobu samolepky a propagaci, které plně pokryje pribram.cz.

Hrdinové jsou všichni tři! Který z nich si získá vaše srdce? Šestiletý Maxim s diagnózou DMO (Dětská mozková obrna - spastická diparéza dolních končetin), který potřebuje rehabilitovat, táta od rodiny zápasící s vážnou, smrtelnou nemocí nebo paní Eva, která za svůj život přišla o více milovaných, než by většina lidí dokázala unést.  

Sportovní zařízení města Příbram ve spolupráci s portálem pribram.cz pořádají dobročinnou sbírku na pomoc konkrétnímu hrdinovi z Příbrami. 

Na vybraného superhrdinu bude probíhat na Nováku celé léto sbírka a na akci Stihl Timbersport 29. srpna bude předán šek. 

Sbírka bude probíhat formou prodeje superhrdinských samolepek. Hlasovat a vybrat tak místního superhrdinu můžete do 30. 6. 2022.

Maxim (6 let)

Ve 25. týdnu těhotenství jeho mamince diagnostikovali preeklampsii, Maxim se narodil předčasně ve 27. týdnu akutním císařským řezem. Vážil pouhých 890 g. V červnu roku 2016 Maximovi zjistili, že neslyší, od února 2017 má voperované kochleární implantáty. V červenci téhož roku neurolog diagnostikoval DMO (Dětská mozková obrna - spastická diparéza dolních končetin). Naději na to, že bude někdy Maxim sám chodit, mu dávají speciální rehabilitace, které jsou ale finančně velmi nákladné. Čím více bude rehabilitovat, tím je větší šance, že se jednou postaví na vlastní nohy.

Jan (50 let)

Před Vánoci 2020 Janovi diagnostikovali zákeřnou smrtelnou nemoc - mnohočetný myelom, přesto se snaží být optimistou a dodávat energii své ženě, a hlavně dětem Káje (20 let) a Adamovi (9 let). Prožil si náročnou léčbu, během pandemie covid-19, kdy se nakazil od své ženy, málem přišel o život a prošel si peklem při transplantaci kostní dřeně. Snaží se být optimistou a i přesto, že mu byl přiznán invalidní důchod 3. stupně, musí se ohánět i ve své nemoci, aby zabezpečil rodinu.

Eva (69 let)

Eva přišla o manžela, když jí bylo pouhých 44 let, zůstala sama na šestileté dítě a 3 další děti z jiného manželství. Za dva roky na to jí zemřel syn, kterému bylo pouhých 21 let. Stále se držela, jelikož měla dvě malé dcery 8 let a 10 let. Pak ale přišla další rána, opustil ji druhý syn ve věku 36 let. Nyní se potýká se zdravotními problémy dolních končetin.


2. června 2022

Hledáme místního superhrdinu, charitativní sbírka bude probíhat celé léto

Sportovní zařízení města Příbram ve spolupráci s pribram.cz pořádají dobročinnou sbírku na pomoc konkrétnímu hrdinovi z Příbrami.

Máte ve vašem okolí někoho, kdo se nachází v těžké životní situaci, prošel si zdravotními komplikacemi nebo má zkrátka v životě smůlu, a přesto vše zvládá s nadhledem a lidé v jeho okolí ho za to obdivují?
Potom neváhejte a nominujte ho na superhrdinu letošního léta. Sportovní zařízení města Příbram ve spolupráci s pribram.cz pořádají dobročinnou sbírku na pomoc konkrétnímu hrdinovi z Příbrami, o kterém svým hlasováním rozhodnete vy, naši čtenáři. Po vybrání našeho hrdiny, mu budete moci po celé léto přispívat nákupem super samolepky za 50 Kč v SeZaM bistru na Novém rybníku. Na superhrdinu půjde celá částka, včetně nákladů na výrobu samolepky a propagaci, které plně pokryje pribram.cz.

Přihlášená osoba musí splnit tyto parametry:
České občanství
Trvalé bydliště na území Příbrami
V rámci přihlášky by měly být tyto zaslány parametry:
Jméno a příjmení ("superhrdina")
Email
Telefon
Proč je superhrdinou (důvod)

Jméno a příjmení (toho kdo přihlašuje) 

Informace prosíme zasílat na email redakce@pribram.cz
Nominace proběhne od 2. června do 10. června a následně bude superhrdina představen v samostatném článku.